Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Hizmet hakkı engellenemez!

İBB’ye verilmediği iddia edilen hazine garantisi, hizmetleri aksatır, halkı mağdur eder!

Metro hatlarını İstanbul halkının hizmetine sunmak üzere kaynak yaratmak isteyen İBB başkanı Ekrem İmamoğlu çareyi dış kredide bulur ve gerekli başvuruları yapar.

Fakat hesaplamadığı bir durum karşısına engel olarak çıkar!

Hazine tarafından bu kredilerin kullanılması engellenir. İddialara göre hazine bu kredilerin kullanılması için gerekli olan hazine garantisini vermiyormuş.

Gerçekse; son zamanlarada kullanmadığımız köprülere, gitmediğimiz hastanelere, geçmediğimiz yollara hazine garantisi, devlet garantisi, cumhurbaşkanlığı garantisi verilirken, İBB’nin İstanbul halkının hizmetine sunacağı projelerde harcamak üzere almayı planladığı ve kendi kaynakları ile ödeyeceği dış krediler için neden bu garanti verilmez?

Verin garantiyi geçmediği köprünün, gitmediği hastanenin, kullanmadığı yolun parasını veren halk gerekirse kullanacağı metronun borcunuda öder.

Bu garantiyi vermemenizin nedeni siyaset mi? İstanbul halkının hizmete ulaşmasının önüne geçen siyasi farklılıklar mı? İBB başkanın CHP’de olması, devlet yönetiminin Ak Parti’de olması mı?

Hazine’de görevli bürokratlar bu garantiyi vermek için bir işaret mi bekliyor? Ya da bir işaret mi aldılar garantiyi vermemek için?

İstanbul halkı bunu bilmek zorundadır. İddialar gerçek ise bu garantinin neden verilmediği bilmek hakkımızdır.

Hesap nedir? “Beceriksiz CHP bir çivi bile çakamadı” propagandası ile seçimlere yatırım yapmak mı?

Birilerinin siyasi derdi olabilir, fakat İstanbul halkının tek derdi var, hizmet almak, halkın hizmet alma hakkı engellenemez, engellenmemeli.

16 milyon insanın yaşadığı bir şehirde ulaşım önemli bir noktadayken, yapılacak iki yeni metro hattı İstanbul nüfusu için önemli bir durumdur.

Aşın siyasi hesaplarınızı, bugün siyasi stratejilerinizle ortaya koyduğunuz bu devlet anlayışı, yarın mutlaka ayağınıza dolanır.

Dikkat edin ki, siz İstanbul seçimini 25 yılın sonunda kaybettiniz. Halka hizmeti engelleyerek değil, biz 25 yılda neyi yanlış yaptık da kaybettik diye düşünün isterseniz. Bu halk bir partiden iktidarı alıp başka bir partiye veriyorsa bunun nedenlerini yok sayamazsınız.

Siz düşünmezseniz, bu halk mutlaka 4 sene sonra bugün kimlerin hizmet alma haklarını engellediğini düşünecektir.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
18 Nisan 2020
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.