Beşiktaş Kulübü, Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılını taraftarların da katıldığı muhteşem bir organizasyonla kutladı. Siyah beyazlı kulübün organize ettiği bu anlamlı geceye çok sayıda vatandaşla beraber, kulüp yönetim kurulundan birçok üye, sporcular ve kulüp çalışanları katıldı.

Saat 17.00 itibariyle toplanan taraftarlar; 10. Yıl Marşı, İzmir Marşı, Mustafa Kemal Atatürk için bestelenen şarkılar ve Beşiktaş marşlarına coşkuyla eşlik ederek kutlamalara başladı. Beşiktaş Kulübü A Takım Medya Sorumlusu Cihangir Gökdoğan’ın sunumuyla başlayan organizasyon, gençlerin sevgilisi Motive konseriyle devam etti. Konserin ardından saat 20.00’de hologram yöntemiyle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün sesinden Nutuk okundu. Geceye katılan geniş topluluk daha sonra, Duman konseri için Dolmabahçe’den Beşiktaş’a yürüdü.

 

“MUSTAFA KEMAL’İN YOLA ÇIKTIĞI AKARETLER…”

Yürüyüş öncesinde Beşiktaş 2. Başkanı Engin Baltacı, açıklamalarda bulundu. Beşiktaş ilçesinin Cumhuriyet tarihinin önemli mekanlarından biri olduğuna dikkat çeken Engin Baltacı, “Biliyorsunuz, Mustafa Kemal Atatürk, 16 Mayıs’ta Samsuna hareket etmeden önce annesinin elini öpüp, kız kardeşiyle vedalaşarak yola çıktığı yer Beşiktaş’ta, Akaretler’de. Mustafa Kemal’in bu yürüyüşe çıkarken yanında götürdüğü özgürlükçü, bağımsızlıkçı ruh o zaman 16 yaşında olan Beşiktaş’ın hala muhafaza ettiği özgürlükçü, bağımsızlıkçı ruhtur. O ruh Ankara’da 20 yaşına geldiğinde bir ışığa dönüştü. O ışık Cumhuriyet ışığıydı. Biz Cumhuriyet’in en önemli mekanlarından birine ev sahipliği yapan bir ilçedeyiz. Karşımızda Dolmabahçe, Mustafa Kemal’in yola çıktığı Akaretler var. Dolayısıyla bizim de 119. yılımız. Seneye 120. yılımız olacak. Biz Cumhuriyet’e tanıklık etmiş bir kulübüz. Böyle bir etkinliğin içinde olmamızdan daha doğal bir şey olamaz. Hepimizi duygulandıran bir akşam. Bütün Türkiye, Cumhuriyet’e bu tür etkinlikleri gerçekleştirerek sahip çıkıyor. Beşiktaş camiası olarak nice 29 Ekim’lere diyoruz.” ifadelerini kullandı.