Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

BEŞİKTAŞ’TA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GERÇEKLEŞTİ

Beşiktaş Belediyesi ile DİSK Genel- İş İstanbul Avrupa Yakası 1 No’lu Şubesi arasında toplu iş sözleşmesi imza töreni gerçekleşti. Belediye binasının önünde gerçekleşen törene Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, başkan yardımcıları, sendika temsilcileri ve belediye personeli katıldı.

BEŞİKTAŞ’TA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GERÇEKLEŞTİ

Beşiktaş Belediyesi yönetimiyle,  DİSK Genel-İş Sendikası arasındaki TİS görüşmelerinde taraflar anlaşarak toplu sözleşmeyi iki hafta önce imzalamıştı. Beşiktaş Belediyesi önünde dün gerçekleşen törenle de taraflar imzaları atarak birlik ve beraberlik mesajı verdi. Törene Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, belediye başkan yardımcıları, DİSK Genel-İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, İstanbul Avrupa Yakası 1 No’lu Şube Başkanı Mehmet Pehlivan, temsilciler ve belediye personeli katıldı. Pandemi nedeniyle sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek gerçekleşen imza törenine kısıtlı sayıda kişi katıldı.

REMZİ ÇALIŞKAN: SADECE ÜCRET SENDİKACILIĞI YAPAN BİR ANLAYIŞTA OLAMAYIZ

DİSK Genel-İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan törende yaptığı konuşmada pandemi döneminde özveriyle çalışan belediye personeline teşekkür etti ve sözlerini şu şekilde sürdürdü:

‘’ Toplu iş sözleşmelerinde alın terimizin hakkını tabii ki sonuna kadar isteriz. Talep ederiz bu bizim hakkımızdır. Ancak ülkenin durumunu, şartları, işsizliği, ülkenin bu koşullarını da asla gözardı etmeden sadece ücret sendikacılığı yapan bir anlayışta da olamayız. Biz o yüzden emek mücadelesi diyoruz aynı zamanda demokrasi mücadelesi diyoruz. DİSK’in en büyük sendikası olarak tablonun bütününe bakacağız. Ülkemizin geleceğini, çocuklarımızın geleceğini aydınlık geleceğimizi asla gözardı etmeden mücadelemizi sürdüreceğiz.‘’

PEHLİVAN: GENİŞ ÇAPLI YAPILAN İLK TOPLU SÖZLEŞME

Genel-İş Sendikası İstanbul Avrupa Yakası 1 No’lu Şube Başkanı Mehmet Pehlivan da “Geniş çaplı ve özgür müzakere masasında yapılan ilk toplu sözleşme oldu. O yüzden bizim için önemi çok büyük. Bin 850 işçiyi yani tamamını kapsıyor. En önemlisi de bu toplu sözleşme bundan sonra yapılacak bütün toplu sözleşmelerin temelini yani anayasasını oluşturacak. İçeriği daha kapsamlıdır. Mevcut olan toplu sözleşmelerden elde ettiğimiz demokratik, sosyal, iktisadi ve kültürel haklarımız korunarak üstüne daha yenileri eklendi. Umarız ki toplu sözleşme daha güzel günlerde daha iyi şartlarda yapılır ve geleceğe yeni katkı sunar” dedi.

RIZA AKPOLAT: EN İYİ SÖZLEŞMEYİ YAPMAYA GAYRET GÖSTERDİK

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da konuşmasında; oluşan birlik ve beraberlikten dolayı mutlu olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Çalışma arkadaşlarımın pandemi koşullarında nasıl emek verdiğini çok iyi biliyorum. Görevime başladığım ilk günden beri gördüğüm eksiklikleri, bulunduğunuz çalışma alanlarındaki yaşam koşullarının düzenlenmesi yönünde adımlar attık. Arkadaşlarıma şu tavsiyeyi verdim, herkesin ödemesi gecikebilir ama işçilerimizin, yol arkadaşlarımızın maaşları mutlaka zamanında ödenecek, aksaklık istemiyoruz. Bu zamana kadar hiçbir arkadaşımız mağdur olmadı bundan sonra da mağdur etmiyoruz.

Toplu iş sözleşmesini, mümkün olduğunca en iyi şartlarda gerçekleştirdik. En iyi sözleşmeyi yapmaya gayret gösterdik. Bundan sonra da gösterdiğimiz çabayla belediyeyi yönetmeye devam edeceğiz. Vatandaşın bize, hizmete ihtiyacı var. Sözleşmeyle dayanışma duygumuzu geliştirdiğimizi düşünüyoruz. Umarım Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin kol kola omuz omuza imzaladığı bu sözleşmeler komşu belediyelerimize de örnek olur. Diğer anlayışların yönettiği belediyelerde de bu sözleşmeler etkin kılınır, bu sözleşmeler imzalanmaya başlar.’’

Toplu iş sözleşmesi imza töreni çiçek takdimi ve fotoğraf çekimiyle son buldu.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.